Пълна лудница в София: Младеж предлага услуги по светофарите, ако откажете...

Младежът дори се навежда през отворени прозорци на коли, което плаши пътуващите

https://blitz.bg/stolitsa/palna-ludnica-v-sofiya-mladezh-predlaga-uslugi-po-svetofarite-ako-otkazhete_news1108769.html Blitz.bg

Случка с младеж, който мие стъкла на автомобили на оживен столичен булевард, предизвика сериозни коментари и тревога сред шофьори. По думите на жител на София, инцидентът е станал на светофара на бул. „Цар Борис III“ и Околовръстния път, пише Глас нюз бг.

„Пазете се! На светофара на "Цар Борис III" и околовръстното, това момче обикаля колите и мие прозорци. Ако му откажете, става агресивен, започва да крещи и заплашва. Изкара акъла на приятелката ми. Подаден е сигнал към 112“, разказва очевидец.

Сигнали за подобни ситуации на същото място има и от други шофьори. Някои твърдят, че младежът дори се навежда през отворени прозорци на коли, което плаши пътуващите. Други посочват, че поведението му варира – понякога е спокоен, а друг път – агресивен и обиждащ.

В коментарите се виждат и по-различни мнения. Част от хората смятат, че момчето не е опасно и просто се опитва да изкара пари с труд, като вероятно е било провокирано. Други обаче подчертават, че особено жените шофьори се чувстват притеснени и заплашени, защото отказът често води до вербална агресия.

Има и съмнения, че подобни действия са част от организирана схема.

„Този не е добре няколко пъти стоя на отворен прозорец на светофара и направо влиза вътре в колата през прозореца!“

„Аз през ден минавам от там и винаги е в различно настроение. Понякога кълне, понякога е супер спокоен и си цъка на телефона…. От последното влизане през прозореца и аз се заключвам.“

„Момчето от сутрни до вечер мие прозорци и никога не съм го виждал агресивен или надрусан, момчета нито краде нито прави бели, а се пробва с някакъв труд да изкара някой лев.... по-скоро е бил провокиран.“

„Доста е противен. Не приема отказ. Жена съм и ме кара да се чувствам изключително неприятно всеки път. Също съм звъняла на 112.“

„Точно днес ми се случи да се разправям с него. Разбира се, че се лепва главно на жени, че иначе ще си отнесе боя. Отказах му и преместих колата напред и тоя се залепи за прозорците и почна да ме псува най-цветущо. Естествено като съм пътувала с мъжа ми не смее и да доближи.“

„Всички подобни са в организирана група. Няколко пъти съм сигнализирал и нищо. Първо нямат какво да им направят. Отиват другаде, няма и какво да ги глобят. И най-важното - това е бизнес с протекции отгоре. Завладян бизнес модел, сутринта ги разхождат и им сменят местата. На същото.място понякога има мъж в количка. Лично видях как от 10 коли поне 7 му дадоха не само стотинки, но и хартиени пари..не пожелавам на никой да е в такова състояние, но те ги оставят небрежно така, този изкарва в пъти повече от вас, работещите. Но и 90% му ги прибират сигурно.... освен че са опасни за движението но и е изключително неприятно, возих един чужденец и извади 100$ и вика "предполагам че трябва да му дам, щом е тук..." спрях го!“

Абонирайте се за нас в Google News Showcase, за да следите най-важните новини от деня.
Още по темата
Коментирай
8 Коментара
Vladov
преди 8 месеца

Дели парите с полицаите, работи под прикритие

Откажи
Енчев
преди 8 месеца

Дали е организирана престъпност, контролирана директно от МВР? Разбира се. Те могат да го арестуват дори за това, че създава предпоставки за ПТПта, като стои на улицата. Лесно могат да ги изчистят ченгетата, просто минават с патрулките и ги събират в арестите. Като постоят няколко дена там, без храна и ще спрат. Но ченгетата си прибират дяла от тази схема. Вие си нямате и представа, че МВР е всъщност майката на всяка организиана престъпна схема в страната.

Откажи
Даа
преди 8 месеца

БОЙ С ВИНКЕЛА!!!!

Откажи
Николай
преди 8 месеца

И къде са органите ? Нелегални пари , пречи на движението , всява страх сред шофьорите или е по-лесно да се правим , че нищо не се случва . И това го има на много места в София

Откажи
dgd
преди 8 месеца

и защо държавата спи още!? чакат да стане инцидент ли?? нямат място тия мангали там!

Откажи
Ценко
преди 8 месеца

Любчо Киров демобилизирания от Украйна ще да е това.

Откажи
Грубер
преди 8 месеца

Ако искам някой да ми измие стъклото сам ще го повикам, няма нужда да ми се натрапва. Няма специално заради него да минавам или не от там, но ако нещо ми се направи слизам и го ошамарвам.

Откажи