Селена Гомес покори Billboard 200 за първи път в кариерата си

https://blitz.bg/stsena/selena-gomes-pokori-billboard-200-za-parvi-pat-v-karierata-si_news214774.html Blitz.bg

Седмица след 21-вия си рожден ден американската кино и поп звезда Селена Гомес завоюва поредното си признание като дебютира под No.1 в американския чарт за албуми с четвъртия си дългосвирещ запис Stars Dance. Това всъщност е първият й солов албум, тъй като предишните три са кредитирани на името на нейния проект Selena Gomez & the Scene.

С 97 000 продадени копия от записа, продуциран от някои от най-големите имена в бранша като Dreamlab, Rock Mafia, The Cataracs, Stargate, The Monsters & Strangerz, Dubkiller и др., Гомес детронира от първото място в американската класация за албуми не кого да е, а самия Jay Z, пише avtora.com.

Основателят на Roc Nation и съсобственик на Brooklyn Nets, отличен до момента със 17 награди Grammy, регистрира две поредни седмици на върха на Billboard 200 със своя 12-ти студиен албум Magna Carta... Holy Grail, издаден на 4 юли 2013.

В допълнение към факта, че реализира първия си No.1 албум, според Billboard Селена Гомес е най-младата изпълнителка, която успява да покори класацията от 2010 г. насам, когато това направи близката й приятелка Тейлър Суифт.

Абонирайте се за нас в Google News Showcase, за да следите най-важните новини от деня.
Коментирай