15-те изтъкнати специалисти от различни сфери на науката са написали послание до хората, в което разкриват, че и сега Земята е в катастрофално състояние.
"Скъпи хора, промяната на климата заплашва нашето съществуване. Ако не променим нещо бързо, ще се стигне до катастрофална загуба на важни биологични видове и хората ще бъдат застигнати от всякакви беди. Времето вече свършва", пише на профила си в Туитър ученият Майкъл Худем, който е сред тези 15 учени.
Според тях основният проблем за унищожаване на планетата не е глобалното затопляне, а безконтролното изсичане на гори, унищожаването на зелени територии и недостатъка на питейна вода. И само от хората зависи дали няма да се самоунищожат.
Превод БЛИЦ
Абонирайте се за нас в Google News Showcase, за да следите най-важните новини от деня.