15 учени от целия свят направиха страшно предупреждение: Апокалипсисът наближава, ужасяваща катастрофа застига планетата

https://blitz.bg/svyat/15-ucheni-ot-celiya-svyat-napraviha-strashno-preduprezhdenie-apokalipsisat-nablizhava-uzhasyavashta-katastrofa-zastiga-planetata_news602286.html Blitz.bg
Хората трябва да сe уведомят, че постъпките им и начина, по който живеят, оказват влияние на планетата. Това предупреждават учени от целия свят. 

15-те изтъкнати специалисти от различни сфери на науката са написали послание до хората, в което разкриват, че и сега Земята е в катастрофално състояние. 

"Скъпи хора, промяната на климата заплашва нашето съществуване. Ако не променим нещо бързо, ще се стигне до катастрофална загуба на важни биологични видове и хората ще бъдат застигнати от всякакви беди. Времето вече свършва", пише на профила си в Туитър ученият Майкъл Худем, който е сред тези 15 учени. 

Според тях основният проблем за унищожаване на планетата не е глобалното затопляне, а безконтролното изсичане на гори, унищожаването на зелени територии и недостатъка на питейна вода. И само от хората зависи дали няма да се самоунищожат.

Превод БЛИЦ

Абонирайте се за нас в Google News Showcase, за да следите най-важните новини от деня.
Коментирай