2 партии с инфарктна разлика на изборите в Саксония

Прогнозите са, че на трето място ще завърши новопоявилият се популистки Алианс Сара Вагенкнехт

https://blitz.bg/svyat/2-partii-s-infarktna-razlika-na-izborite-v-saksoniya_news1037315.html Blitz.bg

Първоначалните екзитполове дават на дясноцентристките християндемократи (ХДС) малка преднина пред крайнодясната "Алтернатива за Германия“ (AзГ) на парламентарните избори в източната германска провинция Саксония, предават ДПА и БТА.

Прогнозите на обществените телевизии A Ер Де и Цет Де Еф предвиждат ХДС да завърши с близо една трета от гласовете в Саксония, докато AзГ  изостава от християндемократите с между 0,5 и 1,5 процента.

Прогнозите са, че на трето място ще завърши новопоявилият се популистки Алианс Сара Вагенкнехт (АСВ), който в кампанията си заложи на смесица от лява икономическа политика и десни послания по отношение на имиграцията.

Крайнодясната партия "Алтернатива за Германия“ ще спечели категорична победа на парламентарните избори в германската провинция Тюрингия, изпреварвайки значително класиралите се на второ място консервативни християндемократи (ХДС), сочат първите екзитполове, предаде ДПА.

Абонирайте се за нас в Google News Showcase, за да следите най-важните новини от деня.
Коментирай