8 пациенти на турска болница загинаха днес при пожар, съобщи пред журналисти губернаторът на провинция Бурса Сахбетин Харпутлу.
Три от загиналите са жени, а още 8 души са в тежко състояние след пожара, добави Харпутлу. Пожарът избухнал в болницата “Шефкет Йълмаз”. По данни на губернатора всички жертви са се намирали в отделението за интензивна терапия. Според него причината за пожара, който вече е потушен , е късо съединение в томографското отделение. Огънят обаче бързо се разпространил и върху останалите болнични помещения. Пожарникарите и спасителите, пристигнали на мястото на инцидента, успели да евакуират 44 души. Всички те са закарани в други лечебни заведения. Властите не изключват вероятността повечето от жертвите да са се задушили от дима. /РИА “Новости”
Абонирайте се за нас в Google News Showcase, за да следите най-важните новини от деня.