Американската компания Polaroid обяви фалит

https://blitz.bg/svyat/amerikanskata-kompaniya-polaroid-obyavi-falit_news27801.html Blitz.bg

Американската компания Polaroid, прочула се с технологиите за моментални снимки, вчера започна процедура по фалит, съобщи АП, като се позова на ръководството на компанията.

Ръководството на Polaroid съобщи, че е принудено да проведе финансова преструктуриране поради мошенически действия, за които е заподозрян Том Питърс – основателят на компанията-майка Petters Group, която е собственик на Polaroid от 2005 г. Федералните власти разследват дейността на Petters Group. Следствието подозира Том Питърс, който е арестуван, и редица топмениджъри в организирането на схема за измами за 3 милиарда долара. Изпълнителният директор на Polaroid Мери Джефрис каза, че следствието няма никакви претенции към тяхната компания. Тя уточни, че процедурата по фалит ще има технически характер и няма да се отрази на доставките на продукция, както и на своевременно изплащане на заплатите на работниците. Компанията Polaroid е основана през1937 г. и е произвеждала поляризирани лещи, използвани за научни цели. Първите фотоапарати на Polaroid се появяват през 1948 г. РИА “Новости” припомня, че пикът на популярността си компанията достига през 1991 г. Тя обаче не можа да се впише в дигиталната революция и през 2001 г. обяви фалит. Четири години по-късно банкрутиралият Polaroid беше купен от американската фирма Petters Group Worldwide. /БЛИЦ

Абонирайте се за нас в Google News Showcase, за да следите най-важните новини от деня.
Коментирай