Американските астронавти успешно завършиха излизането си в космоса

https://blitz.bg/svyat/amerikanskite-astronavti-uspeshno-zavarshiha-izlizaneto-si-v-kosmosa_news40874.html Blitz.bg

Двамата астронавти от екипажа на прикачената към МКС совалка “Дискавъри” Стивън Суонсън и Джоузеф Акаба благополучно завършиха второто от трите предвидени излизания в открития космос, се казва в изявление на НАСА, предаде РИА Новости.


Задачата на астронавтите включваше дейности, свързани с японския модул “Кибо” на навигационната спътникова система NavStar, известна повече като GPS. Освен това двамата трябваше да направят снимка на външните панели на американския сегмент на Международната космическа станция с цел изясняване на възможните последствия от многогодишната експлоатация на станцията. /БЛИЦ
Абонирайте се за нас в Google News Showcase, за да следите най-важните новини от деня.
Коментирай