Американските фондови пазари затвориха с ръст

https://blitz.bg/svyat/amerikanskite-fondovi-pazari-zatvoriha-s-rast-6_news47301.html Blitz.bg

Американските борсови индекси в края на тръжната сесия в сряда регистрираха ръст в рамките на 0,8-1,7% на фона на намаляването на нивото на безработицата в страната през април, което бе пореден знак за инвеститорите за забавяне на темповете на рецесията.

При затварянето на борсите индексът “Дау Джоунс” се повиши с 1,2% до 8 512,20 пункта. “S&P 500” регистрира ръст от 1,7% до 919,53 пункта, а “NASDAQ” нарасна с 0,8% до 1 759,10 пункта. /Ройтерс
Абонирайте се за нас в Google News Showcase, за да следите най-важните новини от деня.
Коментирай