Американските фондови пазари затвориха с ръст

https://blitz.bg/svyat/amerikanskite-fondovi-pazari-zatvoriha-s-rast-9_news49202.html Blitz.bg

Американските борсови индекси в края на тръжната сесия в понеделник регистрираха ръст в рамките на 2,85-3,11% на фона на оптимистичните изявления на министъра на финансите на страната Тимъти Гийтнър и президента на Световната банка Робърт Зелик.

При затварянето на борсите индексът “Дау Джоунс” се повиши с 2,85% до 8 504,08 пункта. “S&P 500” нарасна с 3,04% до 909,71 пункта, а “NASDAQ” скочи с 3,11% до 1 732,36 пункта. /Ройтерс
Абонирайте се за нас в Google News Showcase, за да следите най-важните новини от деня.
Коментирай