Американските посланици ще подадат оставки, когато новоизбраният президент Барак Обама встъпи в длъжност.
Оставките на 170 посланици бяха поискани от държавния департамент на САЩ. Очаква се много от дипломатите да бъдат поканени да останат на постовете си, включително Джийн Крец, който преди месец получи длъжността на посланик в Либия, останала вакантна в продължение на 36 години. Държавният департамент обяви, че това е обичайна практика след президентските избори на всеки четири години. /АФП
Абонирайте се за нас в Google News Showcase, за да следите най-важните новини от деня.