Губернаторът на Калифорния Арнолд Шварценегер обяви извънредно положение в щата заради епидемията от свински грип в региона, причинила смъртта на 152 души в Мексико, предаде АП.
Досега в Калифорния има 13 потвърдени случая на заразени със вируса на свинския грип, като нито един от тях не е бил с фатален край. Понастоящем властите в Калифорния разследват два смъртни случая, които може да имат връзка с епидемията. Обявяването на извънредно положение позволява на властите да предоставят допълнителни ресурси за здравните заведения. /БЛИЦ
Абонирайте се за нас в Google News Showcase, за да следите най-важните новини от деня.