В Антарктика аржентинският туристически кораб “Ushuaia”, плаващ под панамски флаг, се намира в беда.
Представител на аржентинските военно-морски сили съобщи, че корабът заседнал в плитчина и получил пробойна, което е довело до изтичане на гориво и наводняване на няколко отсека. Според съобщенията на капитана на лайнера “запасите от питейна вода и гориво са минимални”. На борда на кораба ими 122 души, от които 89 пътници и 33 членове на екипажа. Корабът се намира на 300 километра от аржентинската антарктическа база “Марамбио”. /Ройтерс
Абонирайте се за нас в Google News Showcase, за да следите най-важните новини от деня.