Асансьор уби 17 души в Китай

https://blitz.bg/svyat/asansyor-ubi-17-dushi-v-kitay_news28595.html Blitz.bg

Най-малко 17 души загинаха след като асансьор се откъсна и полетя към земята на строителен обект в Китай. Инцидентът е станал на строеж на жилищен блок в град Чангуша, столица на провинция Хунан, информира АФП.

Сред пасажерите в злополучния асансьор има един оцелял, но той е с тежки травми. Причините за инцидента засега са неясни. Китай преживява истински строителен бум през последните години и новите сгради никнат като гъби.
Контролът по безопасността обаче е занижен, вследствие което хиляди китайци загиват ежегодно – в мини, във фабрики и на строителни обекти. /БЛИЦ

Абонирайте се за нас в Google News Showcase, за да следите най-важните новини от деня.
Коментирай