Астронавтите на МКС останаха без тоалетни ВИДЕО

Едната е на американския модул, а другата е на руския

https://blitz.bg/svyat/astronavtite-na-mks-ostanaha-bez-toaletni-video_news718750.html Blitz.bg

Нито една от тоалетните на Международната космическа станция (МКС) не работи. Астронавтите трябва да използват "пелени", съобщават руски медии. На станцията има две тоалетни. И двете са руско производство. Едната е на американския модул, а другата е на руския.
 

Има тоалетни и на корабите "Союз", скачени за станцията, но те се използват, когато корабът е в режим полет и много рядко, когато е на док. Според командира на МКС Лука Пармитано тоалетната на американския модул постоянно сигнализира, че не работи, а на руския модул е пълна до максимум. По-късно инженер от Космическия център "Хюстън" съобщи на Пармитано, че тоалетната в американския модул работи отново. Една тоалетна струва 19 000 долара.

Абонирайте се за нас в Google News Showcase, за да следите най-важните новини от деня.
Коментирай