Австралия ще намали с най-малко 5 % емисиите си на парникови газове до 2020 г. спрямо нивата от 2000 г., за да помогне в борбата с климатичните промени, заяви днес премиерът на страната Кевин Ръд.
Само година след идването на власт лявоцентристката лейбъристка партия разкри плановете си за намаляване на атмосферното замърсяване, което се смята за причина за глобалното затопляне. Понеже Австралия е един от най-горещите и сухи континенти, страната не може да си позволи поеме риска от по-високи температури и промяна на климатичните модели заради климатичните промени, заяви Ръд. /АФП
Абонирайте се за нас в Google News Showcase, за да следите най-важните новини от деня.