Белгия ще удължи с три години ограниченията за достъп до трудовия си пазар на българи и румънци заради икономическата криза, обяви министърът на заетостта Жоел Милке.
Министерският съвет на Белгия одобри днес предложението за “удължаване с три години до 31 декември 2011 година настоящите условия” за достъп до работния пазар на Белгия на граждани на двете държави, които се присъединиха последни към Европейския съюз. Румънците и българите могат да идват да работят в Белгия, но, както е по закон в момента, само в случай на “регламентирана безработица”. Белгия подчерта, че е приложила мярката, приета и от други “стари” държавии-членки на съюза – Германия, Австрия, Испания, Италия, Люксембург, Холандия, Португалия - които също решиха да запазят ограниченията за още три години. /АФП
Абонирайте се за нас в Google News Showcase, за да следите най-важните новини от деня.