Бразилски град задръстен от коли

https://blitz.bg/svyat/brazilski-grad-zadrasten-ot-koli_news49519.html Blitz.bg

През следващите 4 години движението в бразилския мегаполис Сао Пауло ще бъде парализирано от задръствания по пътищата, сочи изследване, предаде АФП.


Рио де Жанейро ще достигне точката на задръстване след 9 години, а Бело Оризонте и Пуерто Алегре - след 12 години, сочи проучването, съществено на базата на данни от 2004 до 2008г. в големите бразилски градове. Оказва се, че в Сао Пауло през 2008г. има повече от 6 млн. коли при 11 млн. жители. Сегашните задръствания в мегаполиса причиняват щети от близо 2 млрд. долара за автомобилистите - време, гориво, износване на колата и др. През 2008г. жителите на града са губели средно по 2 часа на ден, за да стигнат до работното си място, което е с 20 мин. повече в сравнение с 2007 година. /БЛИЦ
Абонирайте се за нас в Google News Showcase, за да следите най-важните новини от деня.
Коментирай