Двама полицаи убити от войници на коалиционните сили в Афганистан

https://blitz.bg/svyat/dvama-policai-ubiti-ot-voynici-na-koalicionnite-sili-v-afganistan_news38821.html Blitz.bg

Военнослужещи от международните сили за подпомагане на сигурността в Афганистан убиха двама полицаи, които открили огън по тях, се посочва в съобщение на командването на международния контингент.

Инцидентът станал в провинция Капис в североизточната част на страната. Според съобщението военнослужещите от коалицията се опитали да обяснят на афганистанските полицаи кои са, когато те започнали да стрелят. За да се защитят, войниците от международния контингент трябвало да ги прострелят. /АП
Абонирайте се за нас в Google News Showcase, за да следите най-важните новини от деня.
Коментирай