Двама души бяха леко ранени при земетресение с магнитуд 5,6 бала по скалата на Рихтер в южната иранска провинция Хормозган, съобщиха местни средства за масова информация.
Подземният трус е бил регистриран днес близо до селището Даргахан на остров Кешм в Персийския залив в 15,36 часа българско време. В момента спасителните служби издирват ранени в пострадалия район. Жилищни сгради в редица села са частично разрушени. Според местните власти обстановката на острова е под контрол и няма паника сред населението. Иран е сред най-опасните в сеизмологично отношение на планетата. На всеки 10 години тук става земетресение със сила над 7 бала по скалата на Рихтер. При земетресенията в градовете Бам през 2003 г. и Заранд през 2005 г. загинаха над 31 000 души, а около 42 000 бяха ранени. Древният град Бам бе почти напълно разрушен и не е възстановен и досега. /БЛИЦ
Абонирайте се за нас в Google News Showcase, за да следите най-важните новини от деня.