Групи от доброволци, инспектори и сътрудници на милицията денонощно ще охраняват елхите в парковете на Москва от незаконна сеч в навечерието на Нова Година, предаде Газета.Ру.
“Денонощната охрана на елхите ще се състои от групи по трима души. Акцията е част от операция “Елха”, стартираща с откриването на пазара на елхи”, се казва в изявление на министерството на околната среда. “В наряда може да участва всеки, който пожелае. Уверени сме, че тази година ще опазим всички дръвчета”, се казва още в изявлението. /БЛИЦ
Абонирайте се за нас в Google News Showcase, за да следите най-важните новини от деня.