Белият рапър Еминем оглави американския чарт Billboard 200 с новия си албум “Relapse”, който измести от първото място тавата "21st Century Breakdown" на пънк-бандата Green Day.
Само за първата седмица след излизането му на пазара от албума на Еминем "Relapse" бяха продадени 608 000 диска. Това е повече, отколкото продаде легендарната австралийска хард-рок банда AC/DC с излизането на новия й албум “Black Ice” през миналата година. Този албум бе продаден в 1,6 екземпляра в рамките на 2 месеца. първата седмица. Предишният албум на Еминем "Encore" се продаде в 711 000 копия.
"Relapse" е първият LP ("дългосвирещ" албум, с поне 8 парчета) на Еминем от четири и половина години насам. Представянето на парчета от него рапърът стартира още през 2005 г. по време на своите концерти. /БЛИЦ
Абонирайте се за нас в Google News Showcase, за да следите най-важните новини от деня.