Ево Моралес се надява на подобрение в отношенията със САЩ при Обама

https://blitz.bg/svyat/evo-morales-se-nadyava-na-podobrenie-v-otnosheniyata-sas-sasht-pri-obama_news28422.html Blitz.bg

Президентът на Боливия Ево Моралес заяви, че се надява на подобрение в отношенията на страната му със САЩ при администрацията на новоизбрания американски президент Барак Обама.

“Нуждаем се от САЩ, въпреки че може би САЩ не се нуждаят от нас,” мъдро оцени ситуацията Моралес. През септември той обяви за “персона нон грата” американския посланик в Ла Пас заради обвинения, че организира вълненията в страната. /Ройтерс

Абонирайте се за нас в Google News Showcase, за да следите най-важните новини от деня.
Коментирай