FT: Русия тръгва в мащабно настъпление през лятото, взима тези територии
Целта на новата офанзива ще бъде завземането на останалите територии от Донецка, Луганска, Херсонска и Запорожка области
Русия може да планира нова широкомащабна офанзива още това лято. Това пише Financial Times, позовавайки се на неназовани украински служители от сферата на сигурността.
Предполага се, че целта на новата офанзива ще бъде завземането на останалите територии от Донецка, Луганска, Херсонска и Запорожка области, които Москва обяви, че анексира през есента на 2022 г. Не се изключват и опити за превземане на Харков или Киев.
Наскоро разсекретена оценка на американското разузнаване казва, че целта на руския президент Владимир Путин да превземе Украйна и да подчини нейния народ остава непроменена.
"Това обяснява защо Русия продължава своите настъпателни операции в Източна Украйна на няколко направления, особено около Авдеевка, както и към Лиман и Купянск на североизток“, се казва в документа.
Доставките на артилерийски снаряди и ракети от Северна Корея, както и увеличеното производство на оръжия и боеприпаси с помощта на китайски чипове, поставиха Русия в по-добра позиция, отколкото в битката при Бахмут, казват официални лица.
Русия може да планира нова широкомащабна офанзива още това лято. Това пише Financial Times, позовавайки се на неназовани украински служители по сигурността, пожелали анонимност.
Предполагат, че целта на новата офанзива на нашествениците ще бъде завземането на останалите територии от Донецка, Луганска, Херсонска и Запорожка области, които Москва се опита да анексира през есента на 2022 г. Не изключват и опити за превземане на Харков или Киев.
Наскоро разсекретена оценка на американското разузнаване казва, че целта на диктатора Путин да превземе Украйна и да подчини нейния народ остава непроменена. "Това обяснява защо Русия продължава своите настъпателни операции в Източна Украйна в няколко посоки, особено около Авдиевка, както и към Лиман и Купянск на североизток“, се казва в документа.
Доставките на артилерийски снаряди и ракети от Северна Корея, както и увеличеното производство на оръжия и боеприпаси с помощта на китайски чипове, поставиха Русия в по-добра позиция, отколкото в битката при Бахмут, казват официални лица.
"Очевидно е, че и за двете страни е трудно да набират, обучават и поддържат въоръжени сили. Нито една от тях не е в състояние да създаде и използва числено превъзходство", казва Николай Белесков, изследовател в Украинския национален институт за стратегически изследвания.
Следете актуалните новини с БЛИЦ и в Telegram. Присъединете се в канала тук
Последвайте ни
16 Коментара: