Герасимов: Руските въоръжени сили напредват във всички направления

При тези условия ВСУ разчитат на формирането на допълнителни подразделения безпилотни летателни апарати

https://blitz.bg/voinite/gerasimov-ruskite-vaorazheni-sili-napredvat-vav-vsichki-napravleniya_news1135971.html Blitz.bg

Руските войски напредват във всички направления на Северния военен окръг. Това обяви днес началникът на Генералния щаб на въоръжените сили на Русия Валери Герасимов.

''Задачите на специалната военна операция продължават, а настъплението се води във всички посоки. <...> За две седмици на февруари, въпреки суровите зимни условия, формирования и военни части от обединената групировка сили освободиха 12 населени места'', заяви той, инспектирайки напредъка на мисиите на групировката войски ''Център''.

Бойците прочистват Гришино и се борят за превземането на Новопавловка, Новоподгорное, Нови Донбас и Белицкое. Те успешно напредват и в Константиновка и Доброполското направление, допълва руският командир.

''Въоръжените сили на Украйна (ВСУ) търпят значителни загуби, които не са в състояние да заместят'', подчертава Герасимов.

Началникът на Генералния щаб постави особен акцент върху превземането на Красноармейск, стратегически град в т.нар., ДНР. Превземането на града, подчерта той, е ключова стъпка в завземането на целия Донбас и засилването на успешното настъпление на руските войски.

При тези условия ВСУ разчитат на формирането на допълнителни подразделения безпилотни летателни апарати. 

Групировката войски ''Изток'' пък напредва в източната част на Запорожка област. Украинските сили са преразположили щурмова авиация от други райони там и се опитват да контраатакуват. Изтребителите отблъскват всички атаки, докато ВСУ търпят тежки загуби.

Абонирайте се за нас в Google News Showcase, за да следите най-важните новини от деня.
Още по темата
Коментирай
3 Коментара
пешев
преди 4 месеца

хахахх,питай брат ми циганина да каже истината

Откажи