Тази новина идва като спасение за германската автомобилна индустрия, чиито автомобили до голяма степен се движат именно с мотори на нафта, пише arstechnica.com. Огромни компании като Фолгсваген и Мерцедес търсят решение на проблема, но освен хибриди, до този момент нямаше друго работещо решение.
Само в САЩ Фолксваген тепърва ще плати над 30 милиарда долара обезщетения за лъжливи показатели относно нивото на замърсяване от дизелите си.
Сега нещата изглеждат далеч по-оптимистични. Според експертите на Бош животът на дизеловите двигатели в момента се продължава за неопределено време.
Превод: БЛИЦ
Абонирайте се за нас в Google News Showcase, за да следите най-важните новини от деня.