Снежни бури оставиха без ток над 200 хиляди потребители в централната част на Съединените щати и причиниха хаос по летищата в щата Ню Йорк. 600 полета са анулирани само там. Над 200 полета са анулирани в международните летища "Ла Гардия" и "Джон Ф. Кенеди".
Заради лошото време електричеството на 161 хил. домакинства в щата Индиана е прекъснато. 47 хиляди домакинства са без ток в Илинойс, а 15 – в Охайо. Метеоролозите прогнозират, че в редица райони в щатите Ню Йорк, Кънектикът и Масачузетс до броени часове ще се образува 30-сантиметрова снежна покривка, каквато вече има в южната част на Уисконсин. Снеговалежите ще продължат и през идните дни. Според метеоролозите снежните бури са причина за снеговалежа в Лас Вегас в четвъртък. /БЛИЦ