Икономист прогнозира хиперинфлация в САЩ като в Зимбабве

https://blitz.bg/svyat/ikonomist-prognozira-hiperinflaciya-v-sasht-kato-v-zimbabve_news50584.html Blitz.bg

Американската икономика скоро ще навлезе в стадий на хиперинфлация, сравнима с инфлацията в Зимбабве, тъй като Федералният резерв отказва да повиши лихвите, заяви икономистът Марк Фабер.

Цените в САЩ могат да се приближат до зимбабвийските, каза Фабер в интервю за “Блумбърг”. Инфлацията в Зимбабве достигна 231 милиона процента според последния доклад на статистическата служба в Зимбабве. “На сто процента съм сигурен, че САЩ ще навлязат в хиперинфлация. Проблемът с правителствения дълг се състои в това, че когато дойде време и Федералният резерв бъде длъжен да повиши лихвите, той ще откаже да направи това и инфлацията ще нарасне”, каза Фабер, предаде ГазетаРу. /БЛИЦ
Абонирайте се за нас в Google News Showcase, за да следите най-важните новини от деня.
Коментирай