Индийският щам нахлу в още една европейска държава

Заразените са пристигнали от Индия, Пакистан, Филипините и Непал

https://blitz.bg/svyat/indiyskiyat-shtam-nahlu-v-oshte-edna-evropeyska-darzhava_news818382.html Blitz.bg

Кипър регистрира първите случаи на територията си от индийския вариант на коронавируса, съобщи Ройтерс, като се позовава на здравното министерство на страната.

Властите съобщиха, че става въпрос за четирима души, които са били бързо изолирани и поставени под карантина сред пристигането си на острова. При двама пък е открит южноафриканския вариант.

Заразените са пристигнали от Индия, Пакистан, Филипините и Непал. Пътниците от тези страни се нуждаят от специално разрешение за пътуване до Кипър, тестват се преди и след пристигането си и се подлагат на задължителна двуседмична карантина. Пристигналите лица, които са дали положителни тестове, не са имали контакт с други хора.

Абонирайте се за нас в Google News Showcase, за да следите най-важните новини от деня.
Коментирай