Иракският парламент одобри присъствието на частите от международната койлиция в страната, чийто мандат изтича в края на годината, съобщиха депутати.
“Предоставихме на правителството правото да вземе всички необходими мерки, за да могат всички чуждестранни военнослужещи да останат в страната заедно с американските”, заяви заместник-председателят на парламента Халид ал Атия. По думите му международният контингент, който в момента се намира в страната според мандата на ООН, ще може да остане до юли 2009 г. Ирак вече сключи договор със САЩ, според който американските военни части ще останат до 2011 г. /Ройтерс
Абонирайте се за нас в Google News Showcase, за да следите най-важните новини от деня.