Израел: Иран печели време за ядрено оръжие

https://blitz.bg/svyat/izrael-iran-pecheli-vreme-za-yadreno-orazhie_news38830.html Blitz.bg

Иран иска да се възползва от преговорите около ядрената му програма, за да печели време и да успее да направи ядрена бомба, е заявил днес на седмичното заседание на правителството началникът на израелското военно разузнаване генерал Амос Ядлин.

Иран продължава да събира стотици килограми слабо обогатен уран и се надява да използва диалога със Запада, за да спечели времето, от което се нуждае, за да успее да направи атомна бомба, каза генералът. Израел подозира Техеран в амбиции да получи ядрено оръжие и се безпокои от смекчаването на позицията на западните страни спрямо Техеран. Петте постоянни членки на Съвета за сигурност на ООН и Германия заявиха миналата седмица, че са готови да водят пряк диалог с Иран по спорната му ядрен програма. /АФП
Абонирайте се за нас в Google News Showcase, за да следите най-важните новини от деня.
Коментирай