Израел оправдава политиката си срещу Палестина ... с Библията

https://blitz.bg/svyat/izrael-opravdava-politikata-si-sreshtu-palestina-s-bibliyata_news18390.html Blitz.bg

„Израел използва Библията като оправдание за анексирането на Палестина“, заяви ливански прелат в изказване пред висшия католически клир на Ватикана.

„За евреите и по-специално за някои религиозни фундаменталисти Библията е нещо като нотариален акт, узаконяващ границите на държавата Израел“, възмущава се Гай-Пол Нуджаим, викарий от епархията Сарба в Ливан.  „Много християни, включително католици, също приемат тази идея. Те считат, че палестинците нямат право да населяват територията на собствената си страна, защото според Библията Господ я е дал на евреите“, добавя той. Както и известно, християните и юдеите споделят признаването на някои от библейските текстове – юдеите ги наричат „Тора“, а християните - „Стар завет“. /АФП

Абонирайте се за нас в Google News Showcase, за да следите най-важните новини от деня.
Коментирай