Извънредно заседание на ЛАД за случващото се в Газа

https://blitz.bg/svyat/izvanredno-zasedanie-na-lad-za-sluchvashtoto-se-v-gaza_news28651.html Blitz.bg

Загиналите в ивицата Газа са над 200, а ранените между 350 и 700 души.

Лигата на арабските държави (ЛАД) заседава извънредно в египетската столица Кайро заради ситуацията в ивицата Газа след удара от страна на израелските въздушни сили. Очаква се да бъдат взети мерки, които ще бъдат предприети за прекратяване на насилието в конфликтния район, предаде РИА Новости. В същото време от Катар е постъпило предложение за извънредна среща на организацията следващия петък в Доха, където членовете на Съвета на ЛАД отново да обсъдят ситуацията в Газа. Говорителят на Министерството на външните работи на България Драговест Горанов заяви, че засега няма информация за пострадали българи при ударите, нанесени от Израел. След ударите над бази на движението ХАМАС загиналите са над 200, а ранените между 350 и 700 души.  /БЛИЦ

Абонирайте се за нас в Google News Showcase, за да следите най-важните новини от деня.
Коментирай