Канадска компания с интерес за дял в "Опел"

https://blitz.bg/svyat/kanadska-kompaniya-s-interes-za-dyal-v-opel_news46242.html Blitz.bg

Канадската компания за автомобилно оборудване “Магна” в момента е в преговори за закупуването на 20% от германския автомобилен производител “Опел”.

“Магна”ще се нареди до руския олигарх Олег Дерипаска, който ще поеме 30% от фирмата. Така участието на американската компания “Дженерал мотърс” в “Опел” ще бъде сведено до 45%. По този повод в началото на седмицата ще се проведе среща между германския министър на икономиката Теодор цу Гутенберг и представители на канадската компания “Магна”. /АФП
Абонирайте се за нас в Google News Showcase, за да следите най-важните новини от деня.
Коментирай