Севернокорейският лидер Ким Чен-ун е заявил в писмо до руския президент Владимир Путин, че ще подкрепя политиката му безусловно и постоянно, съобщава севернокорейската агенция КЦТА, цитирана от Ройтерс.
"Ще уважавам безусловно и ще подкрепям безусловно всички ваши политики и решения и съм готов да бъда винаги с вас в името на вас и вашата Русия", заяви Ким в писмо до Путин, информира KЦТА.
"Този избор ще бъде постоянен и траен."
Писмото на Ким е отговор на писмо, изпратено по-рано от Путин, съобщава севернокорейската агенция.
Припомняме, че севернокорейският лидер Ким Чен Ун похвали в новогодишно послание войските си, сражаващи се в чужбина, които изковаха „непобедим съюз“ с Русия.
Ким похвали хората си, сражаващи се в „чужда земя“, поздравявайки ги за „героичната“ им защита на честта на нацията и инструктирайки ги да „бъдат смели“.
„Докато цялата страна е обгърната от празнична атмосфера на посрещане на новата година, още повече ми липсвате вие, които се борите смело на бойните полета в чуждата земя дори и в този момент. Зад вас са Пхенян и Москва“, каза тогава Ким.