Ким Чен-ун изпрати писмо на Путин, ето какво му заявява

"Ще уважавам безусловно и ще подкрепям безусловно всички ваши политики и решения", написа севернокорейският лидер

https://blitz.bg/svyat/kim-chen-un-izprati-pismo-na-putin-eto-kakvo-mu-zayavyava_news1128739.html Blitz.bg

Севернокорейският лидер Ким Чен-ун е заявил в писмо до руския президент Владимир Путин, че ще подкрепя политиката му безусловно и постоянно, съобщава севернокорейската агенция КЦТА, цитирана от Ройтерс.

"Ще уважавам безусловно и ще подкрепям безусловно всички ваши политики и решения и съм готов да бъда винаги с вас в името на вас и вашата Русия", заяви Ким в писмо до Путин, информира KЦТА.

"Този избор ще бъде постоянен и траен."

Писмото на Ким е отговор на писмо, изпратено по-рано от Путин, съобщава севернокорейската агенция.

Северна Корея изстреля балистични ракети

Припомняме, че севернокорейският лидер Ким Чен Ун похвали в новогодишно послание войските си, сражаващи се в чужбина, които изковаха „непобедим съюз“ с Русия.

Ким похвали хората си, сражаващи се в „чужда земя“, поздравявайки ги за „героичната“ им защита на честта на нацията и инструктирайки ги да „бъдат смели“.

„Докато цялата страна е обгърната от празнична атмосфера на посрещане на новата година, още повече ми липсвате вие, които се борите смело на бойните полета в чуждата земя дори и в този момент. Зад вас са Пхенян и Москва“, каза тогава Ким. 

Абонирайте се за нас в Google News Showcase, за да следите най-важните новини от деня.
Коментирай