Китайските опити да надминат „Армата”: Какви тайни крие МВТ-3000
Танкът е прекалено тежък и с прекомерно много електроника
Главен секрет у МВТ-3000, според журналистите от „Звезда”, е пълната цифровизация на системата за управление на огъня. Комплексът позволява автоматизиране на управлението на машината в моя. Китайските конструктори дотолкова разчитат на тази система, че намалили броя на танковия екипаж до двама души.
Според експерти, дори да се отчете, че китайският танк бъде снабден със специална РЛС с АФАР (активна фазирана антенна решетка), със сензори за сигнализация при облъчване на танка със средства за целеуказване, то излизането от строя поне един компонент на системата може да нулира ситуационната осведоменост на екипажа на машината на бойното поле.
Инженерите на Norinco планират да поставят на перспективния танк оръдие 152 мм вместо станалия традиционен в света калибър 125 мм. При това китайците нямат никакъв опит в тази област.
Възниква логичният въпрос какво ще струва на специалистите от Norinco създаването на супертанка МВТ-3000, превъзхождащ по бойни възможности руския Т-14? Според руски експерти, от серийното производство ги делят 15 г. Когато обаче това стане, руските и световните танкостроители със сигурност ще предложат нови решения, значително разширяващи бойните възможности на сегашната бронетехника.
Превод и редакция: БЛИЦ
Последвайте ни
0 Коментара: