Кои са знаменитостите, забранени в Китай?
Тяхното поведение или политическа позиция са обект на по-строг контрол
Известните личности имат предимството да получават достъп до ексклузивни места и възможност да пътуват по света постоянно.
Това обаче означава също, че тяхното поведение или политическа позиция са обект на по-строг контрол.
В резултат на това някои държави са решили да забранят влизането на тези звезди, въпреки тяхната слава. Открийте кои знаменитости са били обект на забрани от Китай.
Брат Пит
Преди това звездата не е допускан в Китай заради филма си „Седем години в Тибет“ (1997 г.). Филмът представя положително 14-ия Далай Лама и хвърля негативна светлина върху комунистическите военни офицери. Въпреки това Пит се завърна в страната през 2016 г.
Лейди Гага
Само три седмици преди разпродадения концерт през 2012 г. индонезийските власти отказват на Гага разрешение да изнесе концерт в страната. Ислямският фронт за защита я нарича „разрушител на морала“.
Джъстин Бийбър
Според Time Бийбър е нападнал фотограф в Аржентина и не е уважил знамето на страната по време на концерт. При опита му да планира ново турне там му е било отказано влизане. Освен това му е забранено да посещава Китай заради това, че е „зле възпитан артист“.
Кейти Пери
Кейти Пери получи забрана да влиза в Китай за неопределено време, след като властите откриха снимки, на които тя е облечена в рокля със слънчогледи по време на изпълнение в Тайван.
Всъщност антикитайските демонстранти бяха приели слънчогледа като знак на съпротива. Китайските служители изтълкуваха това като не толкова тънък намек за спора с Тайван.
Ричард Гиър
Актьорът от десетилетия изразява подкрепата си за правата на Тибет. Той е пътувал до региона и дори се е срещал с Далай Лама. През 1993 г., като водещ на церемония по връчване на Оскар, той излиза извън сценария, за да протестира срещу присъствието на Китай в Тибет. В резултат на това китайското правителство му налага забрана за пътуване.
Мартин Скорсезе
Скорсезе е друга забранена знаменитост в Китай - филмът на режисьора от 1997 г. „Кундун“ разгневи китайските власти заради представянето на ранните години на Далай Лама.
Последвайте ни
0 Коментара: