Колумбийски бунтовници освобождават шестима заложници

https://blitz.bg/svyat/kolumbiyski-buntovnici-osvobozhdavat-shestima-zalozhnici_news28084.html Blitz.bg

Колумбийската въстаническа групировка “Революционни въоръжени сили на Колумбия” обяви на официалния сайт на местната информационна агенция “Анкол”, че ще освободи шестима заложници.

Между освободените ще бъдат четирима военнослужещи и двама политици – бившият губернатор на колумбийския департамент Мета Алан Хара, отвлечен през 2000 г., и бившият депутат Сигифредо Лопес, отвлечен през 2002 г. “Обявяваме, че ще освободим едностранно в близко бъдеще шестима пленници”, се казва в изявлението на групировката, която е в списъка за терористични организации на САЩ и Европейския съюз. /АФП
Абонирайте се за нас в Google News Showcase, за да следите най-важните новини от деня.
Коментирай