Ракетата-носител “Союз-ФГ” с космическия кораб “Союз ТМА-15”, с който екипажът на поредната експедиция ще достигне до Международната космическа станция /МКС/, беше изстреляна от космодрума Байконур в 13,34 ч. бълг. време, съобщиха за РИА “Новости” от Центъра за управление на полетите край Москва.
Малко по-късно ракетата-носител изведе космическия кораб в орбита. Скачването на “Союз ТМА-15” с МКС е планирано за 15,36 ч. на 29 май.
На борда на “Союз ТМА-15” са руският космонавт Роман Романенко, Фран де Вин от Европейската космическа агенция и Робърт Тирск от Космическата агенция на Канада. /БЛИЦ
Абонирайте се за нас в Google News Showcase, за да следите най-важните новини от деня.