Лавров отново предупреди за опасността от разширяването на НАТО

https://blitz.bg/svyat/lavrov-otnovo-predupredi-za-opasnostta-ot-razshiryavaneto-na-nato_news16881.html Blitz.bg

Москва отново заяви, че механичното придвижване на НАТО на изток чрез овладяване на нови територии е опасно, предаде РИА "Новости".

“Ако НАТО ще се трансформира в организацията, за която тя говори, тоест заедно с партньорите си ще се бори със заплахите и предизвикателствата, това не представлява опасност. Опасността се заключава в неоправданото с нищо механично придвижване на НАТО на изток чрез овладяване на нови територии”, заяви руският външен министър Сергей Лавров след срещата си в Ереван с арменския си колега Едвард Налбандян. /БЛИЦ
Абонирайте се за нас в Google News Showcase, за да следите най-важните новини от деня.
Коментирай