Лидер на “Ал Кайда” се самоуби в либийски затвор

https://blitz.bg/svyat/lider-na-al-kayda-se-samoubi-v-libiyski-zatvor_news48053.html Blitz.bg

Един от лидерите на международната терористична организация “Ал Кайда” се самоуби в либийски затвор, съобщава изданието “Oed”.

Фахири, известен и като Ибн ал Шейх ал Либи, бе заловен от американски военни в Пакистан малко след атентатите от 11 септември 2001 г. В доклад на комисията по разузнаването в американския сенат се твърди, че Фахири в желанието си да избегне продължаването на мъченията, дал лъжливи показания за връзките между иракското ръководство и “Ал Кайда”, като по този начин осигурил претекст за администрацията на президента Джордж Буш за нахлуването в ирак през 2003 г. /Ройтерс
Абонирайте се за нас в Google News Showcase, за да следите най-важните новини от деня.
Коментирай