Мъките на 1 милион мексиканци продължават след земетресението

https://blitz.bg/svyat/makite-na-1-milion-meksikanci-prodalzhavat-sled-zemetresenieto_news546526.html Blitz.bg

Мексико продължава да се възстановява от земетресението на 19 септември. Почти 1 милион души все още са без вода.

Най-малко 900 000 жители в най-засегнатия на района на изток от мексиканската столица нямат достъп до водоснабдяване, съобщиха властите в района, цитирани от осведомителните агенции.

Трусът с магнитуд 7,1 е довел до над 820 повреди на канализацията.

Според властите в района ситуацията продължава да е критична. През последните дни са осигурени  цистерни с вода, но това се оказва недостатъчно.

Авариите са засегнали около 2 млн. души. Жертвите на трагедията са 333, а няколкостотин души остават в болниците. 

Абонирайте се за нас в Google News Showcase, за да следите най-важните новини от деня.
Коментирай