Руският президент Дмитрий Медведев призова за защита на националните производители, като икономиката плавно се преориентира към вътрешния пазар.
"Не се затваряме, не се занимаваме с тъп протекционизъм, но сме длъжни да подкрепяме националния производител", заяви президентът на съвещание в Курган за развитието на руския Уралски федерален окръг. "Длъжни сме да запълним своя пазар, да диверсифицираме производството си", сята руският президент. Той отбеляза, че "държавите, ориентирани към вътрешния пазар, страдат в значително по-малка степен от кризата от онези, които бяха ориентирани към износ". В тази връзка Русия понася определени щети, тъй като износът на суровини е сред основните източници за доходите й. /Интерфакс
Абонирайте се за нас в Google News Showcase, за да следите най-важните новини от деня.