Руският президент Дмитрий Медведев не изключи варианта Русия да намали добивите на нефта заради поддържане на ценово ниво и допусна възможността държавата да влезе в Организацията на страните-износителки на петрол (ОПЕК).
Медвезев отбеляза, че "нашите партньори, колегите от петролния клуб, ни молят доста активно за това - с когото и да се срещна, ни молят да водим координирана политика". "Готови сме за това, ние трябва да се защитаваме, това е нашата приходна основа - и за петрола, и за природния газ. При това подобен род защитни мерки могат да бъдат свързани и снамаляване на обемите на добивания петрол, и с участие в съществуващите организации на доставчици, и с участие в нови организации, ако успеем да се разберем за това", каза Медведев на съвещание по въпросите на социално-икономическото развитие на руския Уралски федерален окръг, проведено вчера. /Интерфакс
Абонирайте се за нас в Google News Showcase, за да следите най-важните новини от деня.