Мугабе: Епидемията от холера в Зимбабве е овладяна

https://blitz.bg/svyat/mugabe-epidemiyata-ot-holera-v-zimbabve-e-ovladyana_news26710.html Blitz.bg

Президентът Робърт Мугабе обяви, че е сложен край на епидемията от холера в Зимбабве, но хуманитарни организации се противопоставят на твърдението, а ЮАР обяви бедствени положение по границата си заради болестта.

„Щастлив съм да съобщя, че нашите лекари с помощта на други лекари и Световната здравна организация са овладели епидемията”, заяви Мугабе. Той осъди призивите на британския премиер Робърт Браун, френския президент Никола Саркози и държавния глава на САЩ Джордж Буш да подаде оставка, обвинявайки ги в планиране на инвазия. „Заради холерата господата Браун, Саркози и Буш искат военна инвазия. Сега, след като вече няма холера, няма нужда от война. Случаи на холера вече няма”, повтори Мугабе. /АФП 

Абонирайте се за нас в Google News Showcase, за да следите най-важните новини от деня.
Коментирай