Нападнали македонски фоторепортер на българската вечер в Скопие

https://blitz.bg/svyat/napadnali-makedonski-fotoreporter-na-balgarskata-vecher-v-skopie_news25745.html Blitz.bg

Фоторепортер на македонския вестник “Вечер” бил нападнат на българската вечер в Скопие, докато изпълнявал служебните си задължения. Инцидентът станал, когато фоторепортерът се опитал да снима семейство Ризински.

Скандалът станал, след като били снимани майката и братът на Мирослав Ризински, осъден на три години затвор за получаване на подкуп от 6 000 евро, пише вестникът. Двама от присъстващите, майката и братът на Ризински заплашили фоторепортера, взели му апаратите и поискали той да изтрие снимките. Което и фоторепортерът направил. На въпросната българска вечер присъстваха собственици и представители на банките и фирмите в Македония, чиито собственици са българи, пише вестникът. Той припомня, че като ръководител на Бюрото за икономически неразвитите райони Мирослав Ризински беше осъден през ноември миналата година на 3,5 години затвор за получаване на подкуп от 6 000 евро. Ризински е на свобода в момента под гаранция до влизането на присъдата му в сила. “Междувременно докато Ризински беше в ареста, българите искаха да бъде освободен, както те пишеха, македонският българин. На един от българските блогове имаше призив да се пращат и-мейли до българския външен министър Ивайло Калфин, за да се помогне на Ризински”, пише “Вечер”. “В писмото до Калфин се казва, че името на Ризински е споменавано и по-рано по повод събирането на гроба на Мара Бунева, поради което са го били, тъй като се осмелил да каже, че е българин”, пише вестникът. /БЛИЦ
Абонирайте се за нас в Google News Showcase, за да следите най-важните новини от деня.
Коментирай