Най-малко 8 са жертвите на кървавия атентат в Кабул

Няколко души са ранени след експлозията на кола-бомба в центъра на афганистанската столица

https://blitz.bg/svyat/nay-malko-8-sa-zhertvite-na-karvaviya-atentat-v-kabul_news406393.html Blitz.bg

Най-малко осем души са били убити при експлозията в центъра на Кабул, съобщава агенция Нюз Екзекютив на страницата си в Туитър. Няколко души са ранени, като техният брой все още се уточнява. По първоначална информация става дума за взривена кола-бомба.

Както БЛИЦ съобщи, силна експлозия е станала в сутрешния чак пик в центъра на Кабул, седмица след обявеното от талибаните начало на ежегодната им пролетна офанзива.

Информация за жертви и ранени изнесе и афганистанският президент Ашраф Гани, но той не съобщи точни цифри. Все още не е известна и целта на атаката, но международните агенции разкриват, че в близост до мястото на взрива се намират Министерството на отбраната на Афганистан, един от офисите на разузнавателните служби на страната, както и посолството на САЩ.

Абонирайте се за нас в Google News Showcase, за да следите най-важните новини от деня.
Коментирай