Най-старата жителка на нашата планета, жителката на Лос Анджелис Гертруд Бейнс, навърши 115 години.
Бейнс е родена през 1894 г. в град Шелмън, щата Джорджия. Баща й е роден в семейство на роби. Гертруд е надживяла всичките си роднини. Вече 10 години тя живее в болница в Лос Анджелис. НА рождения си ден тя получи поздравления от президента на САЩ Барак Обама и от кмета на Лос Анджелис Антонио Вийарайгос. Бейнс стана най-възрастният човек на планетата, след като през януари в Португалия почина 115-годишната Мария де Жезуш. /ИТАР-ТАСС
Абонирайте се за нас в Google News Showcase, за да следите най-важните новини от деня.