Обама иска да посети Ирак след 20 януари

https://blitz.bg/svyat/obama-iska-da-poseti-irak-sled-20-yanuari_news25534.html Blitz.bg

Новоизбраният президент на САЩ Барак Обама информира иракския премиер Нури ал-Малики за намерението си да посети Ирак веднага след встъпването си в длъжност на 20 януари, предаде АФП.


"По време на телефонен разговор, той приветства усилията на Малики за подобрението на ситуацията по сигурността и изрази желанието си да посети Ирак след встъпването си в длъжност", се посочва в комюнике на кабинета на премиера. Последната визита на Обама в Ирак беше на 22 юли. В комюникето се добавя, че новоизбраният президент е казал, че оценява ролята, изиграна от иракското правителство при приемането на споразумението със САЩ за сигурността. Той е изразил желание за двустранно сътрудничество и е потвърдил своето уважение към единството и суверенитета на Ирак. Обама е потвърдил отново "своята воля за съвместна работа в борбата срещу тероризма и се е изказал в полза на отговорно изтегляне от Ирак". /БЛИЦ
Абонирайте се за нас в Google News Showcase, за да следите най-важните новини от деня.
Коментирай