Обама мести терористите от Гуантанамо в САЩ

https://blitz.bg/svyat/obama-mesti-teroristite-ot-guantanamo-v-sasht_news49678.html Blitz.bg

Американският президент Барак Обама заяви днес, че ще изпълни обещанието си да закри затвора в Гуантанамо, въпреки че конгресът все още не му отпуска средства за реализирането на тази цел, информира испанският вестник "АБС".

Обама даде да се разбере, че възнамерява да прехвърли затворниците на американска територия, където да бъдат държани за неопределено време в абсолютно сигурни затвори. Някои от най-опасните терористи от Гуантанамо ще бъдат настанени в най-строго охраняваните затвори в САЩ, каза Обама, така че няма представляват никаква опасност за американските граждани. Обама каза, че сигурността на американските гражданите е най-голямата му грижа и затова няма да освободи никой от задържаните, който може да заплаши националната сигурност. Той добави , че заподозрените терористи от Гуантанамо, нарушили американските закони, ще бъдат предадени на американските съдилища колкото се може по скоро./ БЛИЦ
Абонирайте се за нас в Google News Showcase, за да следите най-важните новини от деня.
Коментирай