Училищата в датската столица Копенхаген може скоро да въведат възможността да се изучава арабски език като втори чужд, гласи предложение, което цели да стимулира децата от имигрантски семейства да посещават училище.
“Много е важно да дадем възможност на учениците да избират да изучават различни езици, включително и арабски, за да подпомогнем младите хора от арабоговорящите страни да подобрят своето образование и интеграцията им в датското общество”, заяви заместник кмета на Копенхаген Бо Асмус Кейлдгаард. /АФП
Абонирайте се за нас в Google News Showcase, за да следите най-важните новини от деня.